Společnost Triller s krátkým videem spouští platformu metaverse
Platforma pro krátké video Triller Inc je další společností, která vznesla svůj nárok na to čemu se říká „Metaverse“. Učinila tak v pondělí v momentě uvedení nové platformy nazvané Metaverz. Triller uvedl, že jeho Metaverz poskytuje virtuální prostory, kde se uživatelé mohou scházet a sledovat živou hudbu a sportovní události, jako je Bare Knuckle Fighting Championship nebo Triller Fight Club, a komunikovat s umělci a dalšími fanoušky.
Jeho první akce se koná 22. října. DJ Sam Feldt vystoupí s elektronickým setem z Nizozemí a poté vstoupí do virtuálního nočního klubu Metaverz jako avatar, aby se potkal s hosty. Virtuální představení je jednou z 2 000 akcí, které Triller a jeho dceřiné společnosti plánují v příštím roce pořádat, z nichž většina se odehraje v reálném světě a v Metaverzu. “Všechny naše akce a zážitky pečlivě připravujeme, aby lidé rozuměli tomu, co dělají,” Christopher Taurosa, šéf Metaverz. “Není to tak, že chodíš bezcílně… Můžeš se zapojit do akce.”
Triller’s Metaverz bude soutěžit s dalšími rivaly, jako je Meta Platforms Inc (Zuckerbergův projekt), Meta utratila miliardy dolarů na vytvoření pohlcujícího virtuálního prostředí, kde by se lidé mohli stýkat, hrát hry a pracovat. Její vlajková loď, Horizon Worlds, se snažila získat pevnou půdu pod nohama a podle dokumentů, které získal Wall Street Journal, přilákala jen pouhých 200 000 uživatelů. V předpremiéře Triller ukázal virtuální prostředí, která společnost budovala za poslední dva roky, včetně sportovní arény, plážových domů obklopených vlnící se vodou a palmami , nočního klubu s promítacími obrazovkami, laserovými světly a mramorovými podlahami. Seskupení míst k sezení poskytují uživatelům možnosti, kde mohou mezi sebou mluvit, buď jako avataři, nebo prostřednictvím živého videa, které se objeví v dialogovém okně na obrazovce.
Metaverz je přístupný z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu, prostřednictvím prohlížeče. Společnost spolupracuje s Epikem na tvorbě her v rámci svého Metaverzu. Hráči mohou vydělávat digitální měnu zvanou Illr Bucks. Tu lze použít k nákupu virtuálního oblečení, přizpůsobení avatarů nebo nákupu vstupenek na akce pořádané Trillerem nebo jeho tvůrci.
Aplikace pro sdílení videa Triller byla ve své současné podobě spuštěna v říjnu 2019 a chystala se postavit se většímu rivalovi TikTok. Společnost přidala na platformu nový obsah a funkce díky akvizicím živé streamovací hudební platformy Verzuz, kterou založili producenti Swizz Beatz a Timbaland, držitelé cen Grammy. Mezi další značky patří brandy z oblasti bojových sportů Bare Knuckle Fighting a Fite.tv a Fangage, Julius a Amplify. Ai. Technologie pomáhají tvůrcům spojit se a zpeněžit jejich fanouškovskou základnu. Triller nedávno získal 310 milionů dolarů od Global Emerging Markets, soukromé investiční skupiny se sídlem v Lucembursku, v očekávání vstupu na burzu příští měsíc.
Generální ředitel Trilleru Mahi de Silva uvedl, že společnost momentálně „prodělává“, ale očekává, že do roku 2023 dosáhne ziskovosti. Dostala se do konfliktu s jednou z největších světových hudebních společností Sony Music Entertainment, která v srpnu podala žalobu na Triller u federálního okresního soudu v New Yorku a požadovala odškodné v milionech dolarů poté, co aplikace pro sdílení videí údajně přestala platit licenční poplatky. De Silva popsal žalobu jako taktiku při vyjednávání o licenci.
The Washington Post letos v létě uvedl, že černí influenceři, kteří byli na platformu naverbováni před rokem (se sliby 4 000 $ měsíčně), tvrdí, že tyto platby byly „nevyzpytatelné“ – a v některých případech vůbec nedošly. “Na začátku roku jsme měli pár škobrtnutí,” řekl de Silva. “Ale nyní 100% plníme plán.”
Kanye West souhlasí s nákupem aplikace pro sociální sítě Parler
Americký rapper Kanye West, který nyní vystupuje pod pseudonymem Ye, souhlasil s nákupem Parleru, sociálních médií populární mezi americkými konzervativci, uvedla v pondělí mateřská společnost Parlement Technologies.
Společnost Parler se sídlem v Nashvillu, která k dnešnímu dni získala asi 56 milionů dolarů, uvedla, že očekává uzavření obchodu během čtvrtého čtvrtletí roku 2022. Neuvedla ale hodnotu obchodu. Parler, který byl spuštěn v roce 2018, byl znovu „spuštěn“ v obchodech s aplikacemi Google a Apple Inc poté, co byl odstraněn po nepokojích v Kapitolu USA v lednu 2021. Parler je jednou z několika platforem, včetně Gettr, Gab a Truth Social, které se staví jako alternativy svobodného projevu k Twitteru.
Minulý měsíc Parler v rámci generálního updatu vytvořil novou mateřskou společnost Parlement Technologies Inc. V rozhovoru pro Reuters v pondělí generální ředitel Parlement Technologies George Farmer řekl, že jednání o dohodě s Ye začala nedávno, respektive po pařížském módním týdnu. Ye, který je také módní návrhář, měl 3. října v Paříži tričko s nápisem: „White Lives Matter“. O čtyři dny později zveřejnil na Instagramu příspěvky, které několik židovských skupin označilo za antisemitské. Společnost Meta Platforms , která vlastní Instagram a Facebook, mu následně zablokovala účty.
Ye poté přešel na Twitter a 8. října poprvé po dvou letech něco zveřejnil, ale i Twitter brzy zamkl jeho účet. Obchodní dohoda se dala rychle dohromady, řekl generální ředitel Farmer, a Parlement dostal „příležitost“. “Motivačním faktorem u něj byla diskuse o tom, že ho Instagram blokuje,” uvedl Farmer, ale odmítl komentovat, zda dohoda zahrnuje poplatek za přerušení, pokud ji některá ze stran ukončí. Ye v září ukončil své partnerství s prodejcem oblečení Gap Inc, zatímco německý výrobce sportovního zboží Adidas 6. října uvedl, že přehodnocuje s rapperem své obchodní partnerství.
Farmer v pondělí řekl, že se nezajímá o reklamní vyhlídky Parleru související s raperem Ye. “Vidím to jako varovný výstřel pro společnosti, které chtějí lidi zbavit možnosti diskutovat,” řekl Farmer. “Stále přibývá inzerentů, kteří chtějí inzerovat v tomto prostoru.” “Ve světě, kde jsou konzervativní názory považovány za kontroverzní, se musíme ujistit, že máme právo je svobodně vyjadřovat,” uvedl v prohlášení.
Farmer říká, že Parler má 16,5 milionu registrovaných uživatelů. Výzkumná společnost Apptopia odhaduje, že platforma byla od uvedení na trh nainstalována 11,7 miliónech zařízení, s odhadem 40 000 aktivních uživatelů denně. Forbes odhaduje, že Ye má čisté jmění 2 miliardy dolarů
Xiho výzva k vítězství v technologických závodech poukazuje na novou vlnu čínských státních výdajů
Výzva prezidenta Si Ťin-pchinga, aby Čína „vyhrála bitvu“ v klíčových technologiích, by mohla signalizovat přehodnocení přístupu Pekingu k rozvoji svého technologického průmyslu. Dopomoci k tmu mají státní výdaje a intervence. Čína si od plánů slibuje vyšší odolnost vůči tlakům USA.
Dosažení soběstačnosti v technologiích bylo explicitně uvedeno v pracovní zprávě Si Ťin-pchinga na zahájení sjezdu komunistické strany. Ten se koná jednou za pět let a termín „technologie“ byl téměř vynechán pouze v roce 2017. Letos se objevil 40krát. Zatímco zpráva nezmiňuje žádné další země nebo konkrétní sektory pro tento cíl, přichází několik dní poté, co Washington zavedl rozsáhlé regulace zaměřené na podkopání úsilí Číny o rozvoj vlastního čipového průmyslu.
Analytici HSBC uvedli, že budou pravděpodobně výrazně zvýšené čínské subvence v tzv. oborech STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika). Iris Pang, hlavní ekonom pro Velkou Čínu v ING, uvedl, že Xiho poznámky se týkají „naléhavé potřeby talentů a podpory soběstačnosti v technologickém průmyslu a jeho rozvoji.“ “Věříme, že je to rekace na americký zákon o čipech,” řekl Pang s odkazem na novou americkou legislativu. “Výdaje na výzkum polovodičové technologie měly zvýšit, což se obvykle děje po tak důležitých událostech v Číně,” zdůvodňuje své závěry Pang.
V pondělí akcie čínských společností v oblasti informačních technologií (.CSIINT) vzrostly o více než 1 %, akcie v oblasti výroby polovodičů (.CSIH30184) vzrostly o 0,7 %. Ve svém projevu Si Ťin-pching vyjmenoval spousty průmyslových odvětví, kde popsal Čínu jako zemi, která dosáhla průlomů za poslední desetiletí, včetně velkých letadel, vesmírných letů, satelitní navigace – to vše závisí na vydatné státní podpoře.
Zajímavá je absence zmínky o polovodičích, což je oblast, kam Čína nasměrovala miliardy dolarů z vládních fondů. Na druhé straně bylo také vidět, že v praxi byla poskytnuta tomuto odvětví poskytnuta větší volnost při používání tržně orientovaných přístupů oproti jiným sektorům. Rizikový kapitál (VC) má povoleno investovat do čínských čipových společností, přičemž takové firmy podle čínské investiční výzkumné společnosti CVInfo obdrží v letech 2020-2021 více než 30 miliard dolarů v hotovosti v podobě rizikového kapitálu. Státem podporované čipové společnosti mohou také volně nakupovat a prodávat zboží a zásoby podle poptávky trhu.
Ale zatímco tato podpora poháněla vzestup potenciálních gigantů, jako je Semiconductor Manufacturing International Corp. a Yangtze Memory Technologies Co Ltd, žádná domácí čínská čipová společnost nezískala globální dominanci na nejpokročilejší úrovni a tento sektor je nadále silně závislý na zahraničních technologiích. Mezi tyto technologie patří i samotné prostředky pro výrobu čipů. Na ně právě cílí regulace Washingtonu. Sektor také v Číně zaznamenal několik drahých selhání.
Jedním z nich byl rok 2017, kdy místní vláda ve Wu-chanu a investoři v Pekingu umístili desítky miliard jüanů do Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing, továrny na výrobu čipů. Ta slibovala vyrábět 30 000 waferů měsíčně. V roce 2021 kvůli finančním problémům se však firma uzavřela. Před kongresem byla řada lidí přidružených k čínskému národnímu čipovému fondu, který dosud získal 342,7 miliardy juanů (47,6 miliardy dolarů), vyšetřována kvůli korupci, což vyvolalo spekulace o budoucnosti tohoto nástroje.
Analytici Tianfeng Securities Song Xuetao a Zhang Wei v pondělí poznamenali, že Xi ve svém projevu vyzval Čínu, aby „vybudovala zcela nový celostátně řízený systém“ pro technologie. Zejména pro sektor čipů „může v budoucnu dojít k velké modelové změně, od tržního k národnímu kapitálu,“ uvedli analytici ve výzkumné zprávě.
Zatímco výrobci automobilů odhalují nová elektrická vozidla, Francie zvyšuje dotace pro chudší kupce
Renault a Stellantis v pondělí na pařížském autosalonu představily nová elektrická vozidla (EV) francouzské výroby, když prezident Emmanuel Macron oznámil větší dotace pro chudší rodiny. Díky podpoře by se měla zvýšit schopnost kupovat EV a tlačit na více lokální výrobu.
V rozhovoru pro obchodní deník Les Echos před návštěvou výstavy Macron řekl, že dotace na elektromobily pro domácnosti s nižšími příjmy příští rok stoupnou na 7 000 eur (6 826 dolarů) z 6 000 eur, zatímco pro ostatní francouzské kupce klesnou na 5 000 eur. Přidal též program „sociálního leasingu“, který pomáhá rodinám s nízkými příjmy získat přístup k elektromobilu za 100 eur měsíčně. Program subvencí bude zahájen začátkem roku 2024.
Většina elektromobilů je v současnosti dražší než jejich ekvivalenty spalující fosilní paliva a pro mnohé jsou nedostupné. “Máme zavedenou průmyslovou strategii, aby lidé kupovali stále více francouzských (aut),” řekl Macron listu Les Echos.
Nedostatek elektrických vozidel vyrobených ve Francii je obzvláště citlivým tématem na autosalonu v Paříži, kde mají silné zastoupení čínské značky. Kromě dosluhujícího Renaultu Zoé, nového Méganu, dodávky Kangoo a dvou malých SUV značek Opel a DS Stellantis se všechny 100% elektrické modely prodávané francouzskými automobilkami montují v zahraničí.
Elektrické verze Stellantisova sedanu Peugeot 308 a většího Peugeotu 408 odhalené v pondělí se budou montovat v Mulhouse ve východní Francii. “Řekli jsme, že Stellantis bude chránit evropský a zejména francouzský automobilový průmysl,” řekl generální ředitel Carlos Tavares. “Je to realita.” Tavares uvedl, že počet modelů, které světová automobilka č. 4 vyrábí ve Francii, se brzy zdvojnásobí na 12 ze 6.
Nový Renault 4 EV, malé SUV se stylistickými znaky ikonického 4L z 60. let, se bude vyrábět v závodě automobilky Maubeuge v severní Francii a do prodeje se dostane v roce 2025. Renault 4 se připojí k novému elektrickému Kangoo vyráběnému v Maubeuge a novému Méganu vyráběnému v Douai, rovněž v severní Francii. Elektrický Scenic a Renault 5 se také začnou vyrábět v Douai do roku 2024.
Skupina Renault si klade za cíl přejít plně EV do roku 2030 a na dni investorů 8. listopadu bude nastíněna strategie vytvoření jednotky zaměřené na elektrifikaci a software, což je hlavní cíl automobilového průmyslu. Na otázku ohledně zvýšení dotací pro evropská elektrická vozidla, jak to udělaly Spojené státy se svým nedávno schváleným zákonem o snižování inflace, Macron řekl Les Echoes, že tento přístup upřednostňuje už léta. “Důrazně hájím evropské preference,” dodal Macron.
Jak se Vám líbil příspěvek?
K ohodnocení článku klikněte na hvězdy